Sunday, October 20, 2013

{képzés} MM Publications - ELT Hungary ::: IX. országos szakmai konferencia

Régen jelentkeztem. Azóta sok mindent csináltam/csináltunk. De majd remélhetőleg, a közeljövőben beszámolhatok mindenről. Most azonban a tegnapi konferenciáról szeretnék írni.

Már tavaly is voltam az MM Publication konferenciáján és akkor úgy jöttem el, hogy idén újra el kell mennem. Amikor a referenstől megkaptam a meghívót, szinte azonnal regisztráltam.

A konferencia egy plenáris előadással kezdődött, amit négy workshop követett.
A plenáris előadás - A köznevelési szabályozók változásainak hatása a mindennapi nyelvórákra - előadója Öveges Enikő volt és a fontosabb törvényi változásokról szólt. Az érdekes és nyelvórákon felhasználható ötleteket azonban a workshopokon következtek. Íme a tippek nagyon vázlatos formában:

The Wonderful Land of Oz /Sean Thompson/
  • országok bemutatása ::: általános jellemzők - adjuk meg a válaszokat, a diákok találják ki a kérdéseket (pl. Canberra - What is the capital of Australia?)
  • személyek körülírása ::: lakosok bemutatása - miben különböznek az afrikaiaktól
  • város bemutatása ::: madártávlatból készült kép alapján beszélni az épületekről, a városi életről stb.
  • állatvilág ::: monotremes and marsupials
  • sport ::: a tanulók megnézik a videót és közben a csoport egyik része számolja, hogy hány sportot látott, a másik pedig megnevezi azokat; a végén egyeztetnek
  • jármű típusok
  • híres ausztrálok
Boosting Teachers Confidence in Order to Help Their Students Reach Their Full Potential /Claudia Molnár/
  • teach slang
  • English is not American or British native
  • it is OK to have an accent
  • produce what you expect from your students
Speak My Language: Intercultural Competence /Anna Szegedy- Maszák/
  • components of IC: skills (critical thinking, multiperspectivity, interaction, problem solving and collaboration), knowledge (about world views and belief systems, the roles of social and political actors, interaction), attitude (empathy, open mindedness and curiosity, tolerance of ambiguity, confidence to challenge and to be challenged, respect, self-awareness)
  • the iceberg concept of culture
How to Make our Student More Motivated to Write? /Andrea Lőrincz/
  • characteristics: have a purpose and an audience; solo activity; physical effort; takes a lot of time...
  • solutions: find real audience for learners (FB, blog, website); meaningful tasks (notes, recipes); use group correction/self-correction; use mind maps; comment on content (not only on grammar)
  • creative writing tasks: use background music
    • story ::: give first/last sentence; give words; take words from a bag; get a picture or watch a video (e.g. this)
    • e-mail ::: real e-pals; letter generator; write e-mail to your future self
    • letter asking/giving advice ::: on FB group; vote for the best advice

Sunday, August 11, 2013

{képzés} Az egész életen át tartó tanulás... {2}

Mit/miről tanultam a két hetes kurzus alatt?

az angol nyelv fejlesztése
  • új, manapság használatos kifejezéseket (to have a seniour moment, benefit tourism, sandwich generation, chav, to go to the flicks)
  • oktatással kapcsolatos szakkifejezéseket (a to be statemented, free school, student voice, NQT, OFSTED)
 az brit kultúra
  • a brit osztályrendszer felépítéséről - 1, 3 vagy 8 réteg van?!
  • a brit oktatási rendszerről és az ezzel kapcsolatos hagyományokról, szokásokról (pl. egyenruha-viselet)
  • egy átlagos iskolai napról egy iskolalátogatás keretén belül
  • a brit, de leginkább az észak yorkshire-i történelemről a szerdai tanulmányutak során illetve a hétvégi kirándulások alkalmával (én Liverpoolba és Yorkba mentem)
  • az utcai művészetről - Banksy művei
  • az angol sőrfőzdékről és a pubkultúráról
a tanítás
  • számtalan új feladattípust, amiket egy hagyományos órán, helyettesítéskor, ismétléskor, dolgozatjavítás után stb. lehet használni; de legfőképp azt, hogy ne mi osszuk ki a diákoknak a feladatot, hanem mindig adjuk nekik választási lehetőséget
  • gyakorlatban használni az interaktív táblát
a színes európaiság
  • a különböző európai népek szokásait
  • a különböző oktatási rendszereket

Friday, August 2, 2013

{képzés} Az egész életen át tartó tanulás...

A TKA-hoz beadott pályázatommal nyertem egy nyelvi és módszertani továbbképzést. Ez a legjobb dolog, ami az utobbi időben történhetett velem. Hisz azt csináltam, amit a legjobban szeretek: tanultam, kirándultam, ismerkedtem... Úgy érzem, hogy sokat fejlődtem több téren is és rengeteg ötletet gyűjtöttem az óráimhoz. Remélem, mindegyiket kipróbálom az órákon! Szeretnék az idei tanévben nagyobb faliújságokat készítettni a tanulókkal. A diáknapra is valami nagyobb jellegű dologgal szeretnék készülni - kiállítással és/vagy bemutatóval. De amíg azok elkészülnek, olvassátok el az iskola honlapra készült magyar és angol beszámolót!

===================================================================== 

NYELVI ÉS MÓDSZERTANI KÉPZÉS ANGOL NYELVTANÁROKNAK A COMENIUS PROGRAM KERETÉBEN

Nemrég jöttem haza Scarboroughból (Egyesült Királyság), ahol a Comenius program keretében egy angol nyelvi és módszertani képzésen vettem részt az Angolang nemzetközi nyelviskolában.
A két hetes külföldi kurzust egy négy hetes e-tanulási felkészítő fázis előzte meg, amely során különböző nyelvi, kultúrával és módszertannal kapcsolatos feladatokat kellett megoldanom. A webes felület lehetőséget adott arra is, hogy a képzésben résztvevőket és a trénereket előre megismerhessem.
A kurzus során neologizmusokkal bővíthettem szókincsemet, amit különösen hasznosnak találtam, mivel ezek elsajátítására idehaza nincs lehetőség. Sokat tanultam úgy a tanteremben, mint a „tanulmányi kirándulások” során a brit kultúráról – az angol osztályrendszerről és annak alakulásáról; az új feltörekvő művészeti ágról, az utcai művészetről; Észak Yorkshire területeinek történelméről; és egy iskolalátogatás során a középiskolák működéséről is.
Angol nyelvtanárként ezek mellett azt is fontosnak tartottam, hogy számos új feladattípussal, oktatási technikával ismerkedjek meg, amelyek segítségével színesebbé tehetem az óráimat és jobban motiválhatom a tanulóimat. A kurzus végére sikerült jókora mennyiségű ötletanyagot összegyűjtenem. Ezek mellett a módszertani órák keretén belül (végre) gyakorlatban is kipróbáltam az interaktív táblát, aminek segítségével sokat lehet könnyíteni a 21. századi diákjaink tanulását – ezért remélem, hogy iskolánkat is hamarosan felszerelik néhány ilyen speciális eszközzel.
A képzés során az is jelentős volt, hogy a különböző országok pedagógusai megosztották tapasztalataikat és összehasonlították tanítási rendszerüket. A beszélgetések során felmerült egy jövőbeli Comenius iskolai együttműködési program elindítása is.

=====================================================================

LANGUAGE AND METHODOLOGY FOR ENGLISH TEACHERS – A COMENIUS FUNDED COURSE

I recently came back from Scarborough, UK, where I participated in a language and methodology course at Anglolang – an international English language school.
A four-week e-learning phase preceded the two-week course in Scarborough during which I had to deal with different language, culture and methodology based activities. While the message board enabled me to meet the other course participants and the trainers.
During the course, I could refresh and develop my English language by learning some new English words which can be hardly studied in Hungary. I have also learned a lot about the British culture – about the English class system and its changes; about street art; about the history of North Yorkshire; and about English secondary schools thanks to a study visit to a local school.
As an English teacher my aim was to experience a wide range of practical teaching techniques and to expand my classroom ideas. By the end of the course I have collected a portfolio of teaching resources and I hope I can use them to motivate my students in my English classes. In one of the methodology classes I had had the opportunity to use the interactive whiteboard what I find really useful for our 21st century learners and therefore, I'm looking forward to have a few in our school as well.
It was very important for me that I met teachers from all over Europe and we could talk about our experiences and could compare our school systems. During these talks we came up with the idea to apply for the Comenius School Partnership programme in the near future.

=====================================================================

Kedves kollégák, amennyiben szeretnétek hasonló programon részt venni, tanulmányozzátok a Tempus Közalapítvány honlapját: http://www.tpf.hu (Pályázatok → Egész életen át tartó tanulás program → Comenius → Comenius szakmai továbbképzés pedagógusoknak).

Sunday, May 26, 2013

{tananyag} Ismeretterjesztő szöveg feldolgozása

Iskolánkban 9. osztályban természetföldrajzot, 10. osztályban pedig társadalom- és gazdaságföldrajzot tanítunk. Jónak tartottam, hogy a két év lezárásaként a tanulók komplex ismeretterjsztő anyagokat dolgozzanak fel, mutassanak be egy poszter segítségével és lehetséges megoldásokat keresenek a bennük felvetett problémákra.

Mivel a kiszemelt 10. osztály kis létszámú, ezért két csoportra osztom a tanulókat. A csoportszámnak megfelelően két szöveget kerestem. Mindkettőt a National Geographic idén megjelent cikkeiből választottam ki. A fő szempont az volt, hogy a természet-, társadalom- és gazdaságföldrajzi elemek egyaránt jelenjenek meg a szövegekben és a cikkek vessenek fel valamilyen, még szakemberek által sem megoldott problémát. Az egyik cikk, a Pénzé tett vadon a magazin februári számában jelent meg. Az olajcégek, a helyi lakosok és a környezetvédők közötti feszültséget mutatja be. (A cikk alapján készült szitációs játékról itt olvashatsz.) A másik cikk, a Bőségünk zavara a májusi számban jelent meg. Ez a cikk a növénytermesztés előnyeiről és hátrányairól szól, amit a gazdák és a természetvédők szemszögéből mutatnak be.
A "projekt" megvalósítására három órát szántam.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Felkészülés, felszerelés és eszközök
  • csoportszámnak megfelelő szövegek (l. fent) fénymásolása
  • szemléltető anyagok (ismeretterjesztő szövegek felépítése és elemei) kinyomtatása
  • flipchart papír, filcek, ragasztó, gyurmaragasztó

A szövegek feldolgozásának menete
1. óra
  • Közösen beszélgetünk a tudományos és ismeretterjesztő szövegekről (célja, stílusa, szókincse...).
  • A szemléltető anyagok segítségével beszélünk az ilyen típusú szövegek felépítéséről (a kép egyetlen hibája, hogy a képszerkesztő az ékezetes betűket nem kezelte) és...
  • az elemeiről (a képen csupán részlet látható).
  • A tanulókat csoportokra osztjuk.
  • A kiosztott szövegeket a csoportok (akár több részre osztva - rajtuk áll) elolvassák és megbeszélik.
  • A csoportok elkészítik a poszter tervét.
2. óra
  • A csoportok kivitelezik a posztert (otthonról képeket, térképet, színes ceruzát stb. hoznak; felhasználják az előző órán kiosztott lapok ábráit).
  • A csoportok elkészítik a kiselőadás vázlatát.
3. óra
  • A csoportok véglegesítik a kiselőadást (meghallgatva a prezentálót, kijavítva a hibákat).
  • A csoportok bemutatják a projektet (kb. 5 perc csoportonként).
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Sunday, May 12, 2013

{extrakurrikuláris} Egyszerűsített ACTIVITY

Holnap kirándulni megyünk és a koleganőmmel kitaláltuk, hogy csinálunk egy saját játékot, amivel az egyik esténket elüthetjük. Így jött létre az Egyszerűsített Activity.



A kolleganőm szavakat keresett a játékhoz. Én pedig megszerkesztettem a kártyákat: beírtam a kifejezéseket, ábrát kerestem hozzájuk (ceruza - rajzolás, száj - körülírás, mímelő ember - mutogatás); vastagabb sárga lapokra kinyomtattam és felvagdostam.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

KIEGÉSZÍTÉS (2013. május 25.)

Nagyon jól sikerült a játék! A gyerekek lelkesen vettek részt a játékban, számolták a pontjaikat és azt, hogy ki is lesz az első.
A játék menete nagyon egyszerű volt. A gyerekeket négy csapatra osztottuk. Megadott sorrendben a csapatok tagjai húztak egyet-egyet a kártyák közül és a rajznak megfelelően lerajzolták/körülírták/bemutatták csapattársaiknak. Ha a csapat egy percen belül kitalálta a szót, szerzett magának egy pontot. Ha rablás kártya esetén az összes csapat találgathatott és a szót megfejtő csapat három pontot tudhatott magáénak.


A képen a holdraszállás, a macskanyelv, a lóerő és az útépítés látható.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

A kártyák ingyen letölthetőek: Activity és Activity - rablás kártyákkal.

{nemzetközi projekt} C-TEST - második találkozó

Az idei tanévtől próbáltam beleásni magam az iskolai projektekbe. A kolleganőm, Covic Judit, már rég óta foglalkozik különböző EU-s projektekkel, és az ő lelkesedése vett rá arra, hogy én is tagja legyek a "nemzetközi csapatnak" és részt vegyek ennek munkájában.
Az első nemzetközi meeting, amin részt vettem, a C-TEST nevű projekt második találkozója volt. Erről egy rövid összefoglalót készítettem (l. lent), ami az iskola honlapjára is felkerült.

----------

A projektpartnerek 2013. március 27-28 között találkoztak a szlovákiai Nyitrán, hogy megbeszéljék a projekt végtermékeinek tartalmát és kinézetét.

A C-TEST célja, hogy szakképzésben résztvevő diákokat és szakmunkásokat képezzen olyan témakörökben, mint a tiszta technológiák és a fenntarthatóság. A C-TEST által nyújtott tananyag online elérhető lesz mindenki számára. Ez az e-tanfolyam lesz a projekt egyik fő végterméke. Ezért a projektkonzorcium fontos feladatának tekintette annak megvitatását, hogy a tananyag milyen tartalommal és kinézettel rendelkezzen. Döntésüket hat európai országban (Hollandia, Magyarország, Svédország, Szlovákia, Írország és Egyesült Királyság) elvégzett felmérés alapján hozták meg.

Iskolánkat, mint az egyik projektpartnert, Covic Judit, Scherrenberg Johannes és Szövérfi Éva képviselte. A találkozó első napján Judit bemutatta a nálunk készült felmérés eredményeit és beszélt a 2013. március 6-án Verőcén tartott gazdatalálkozó kimeneteléről is. Ezután a többi partnerrel közösen ötleteltünk az e-tananyaggal kapcsolatban, és három újabb témakörrel álltunk elő, valamint az egyes leckék felépítéséről is döntést hoztunk.

A második napon Judit bemutatta az eddigi és a tervezett disszeminációs tevékenységeinket. A találkozó végén pedig meghatároztuk azokat a feladatokat, amelyeket a következő, 2013 őszi találkozóig el kell végeznünk.

A projektről többet olvashat a www.c-test.eu honlapon.

Monday, April 22, 2013

{extrakurrikuláris} Prezentáció - TÁMOP 2.1.2 képzések

Múlt héten az igazgatóhelyettes úr megkért, hogy tájékoztassam az iskola dolgozóit a TÁMOP 2.1.2 Idegen nyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése című projektről. Mivel úgy tartom, hogy a prezentációkhoz elengedhetetlenek a jó szemléltető anyagok, készítettem két képet.

A szemléltető anyagok segítik
  1. az előadót (ugyanis a szemléltetőeszközön rajta van minden, amit el akar mondani; a kulcsszavak és az ábrák segítenek, ha elfelejt valamit) és
  2. a hallgatót (a kulcsszavak és az ábrák segítségével rögzülnek a lényeges információk).
A szemléltetőanyagok egyik legjobb fajtája az infografika. Réges rég óta használják, egyszerű és lényegretörő. Ezért nagyon szeretem. Már régen bele akartam kóstolni a készítésükbe és most itt volt az alkalom!

Az easel.ly oldalt választottam a képek elkészítéséhez, a kis ábrákat pedig a thenounproject.com oldalról töltöttem le. (Az easel.ly oldal egyelőre egyetlen negatívuma, hogy a magyar/ékezetes karaktereket nem ismeri fel.)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Az első kép a TÁMOP projektbe enged betekintést. Miután köszöntöttem a résztvevőket, rögtön rátértem a projekt bemutatására. Röviden elmondtam, hogy mi a program célja, melyek a részvételi feltételek és mit kell tudni a támogatásról.


A bemutatóm második részében pedig rátértem a központi iskolánk által hozzánk továbbított ajánlatok bemutatására. Úgy az idegen nyelvi (angol), mint az informatikai képzésre érkeztek ajánlatok, ezért igyekeztem őket azonos szempontok (tanított/támogatott szintek, időtartam és intenzitás, befizetendő önrész, tananyag) alapján bemutatni.


Az értekezlet utolsó részében felmértem, hogy ki melyik képzésen, mikortól és milyen intenzitással szeretne járni.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Számtalan szebbnél szebb infografikát láttam már, amelyektől az enyémek fényévekre vannak, de első próbálkozásnak megteszik.

Sunday, February 17, 2013

{tananyag} Our Island

I finished the textbook with my beginner group. So I planned a project week for them. They had to make a posterboard with
  • a picture/map of an island
  • a brochure describing the island
  • a leaflet giving health advice
  • an e-mail giving news

Students worked in small groups - three students per group. Their first task was to plan their island. On their pictures/maps they had to draw and name as many geographical features as they could.



The second task was to prepare the brochure of their island. They had to include important sights and activities one can do on the island.




The third task was to make a leaflet giving (health) advice to the visitors of their island. They had to use the modal verb 'should' what we studied in the last module.

The fourth task was to write an e-mail to a friend giving news about a journey to the island. They used 'going to' to talk about future plans.


Saturday, February 16, 2013

{tananyag} Ecuador: esőerdő vagy olaj?

A National Geographic 2013 februári számában olvastam a Pénzzé tett vadon című cikket. Egyből tudtam, hogy ez a téma egy nagyszerű szituációs játék alapja lehet.

----------

Az Ecuatori Köztársaság Dél-Amerikában található. Amint a nevéből következtetni lehet, az Egyenlítő vonalán fekszik. Fővárosa Quito.
Ecuador területének szinte felét az amazóniai esőerdő teszi ki, amely rengeteg növény- és állatfajnak, valamint két  őslakos népcsoportnak, a kecsuáknak és a vaoraniknak is otthont ad. Az ország keleti részén található Yasuní Nemzeti Park azonban olyan kincset rejt, amely veszélyt jelenthet minden életközösségre: földjében több száz millió hordónyi kőolaj rejtőzködik.
A kőolaj kitermelésének kérdése azért olyan fontos, mert számítások szerint a kőolajból származó pénz segítene az ország gazdasági problémáinak megoldásában. Ecuador lakosságának ugyanis 28,6 %-a  a szegénységi vonal alatt él, napi jövedelmük nem éri él az 1 USD-t. (forrás: indexmundi.com) Emellett nem minden gyerek járhat iskolába, az egészségügy nem működik jól, a lakások gyengén felszereltek.

----------

A hatékonyság érdekében szánjunk a témára több tanórát.
  • Ecuador természetföldrajzának megismerése
  • Discovery Channel - Világunk titkai 13. rész: Az esőerdő szellemei című film megtekintése
  • Dél-Amerika és benne Ecuador gazdaságának megismerése
  • Szituációs játék
A bevezető órákat fontosnak tartom, mert a tanulók így közelebb kerülhetnek a témához, számos információt szerezhetnek, véleményt alkothatnak - amit később a szituációs játéknál felhasználhatnak.

Amint az előbbi általános bevezetőből sejteni lehet, a vitában három nagyobb tábor képviselteti magát: a helyi őslakosok, a környezetvédők és a politikai erők.

Felkészülés, felszerelés és eszközök
  • A játékhoz szükség van szituációs kártyákra, amit előre nyomtassunk ki és vágjunk fel. Ügyeljünk arra, hogy minden diáknak legyen kártyája. Ha kell, találjunk ki újabbakat.
  • Az ingyenesen letölthető dokumentum 19+1 kártyát tartalmaz: 10 környezetvédő, 10 kormányképviselő, 9 őslakos + 1 bírói kártya van.
Az játék menete
  • A tanulók huzzák ki a szituációs kártyákat és annak megfelelően rendeződjenek csoportokba. (Amennyiben nem megoldható a bevezető órák megtartása, kérjük meg a diákokat, hogy otthon készüljenek fel a témából, minél több információt gyűjtsenek össze, ami szerintük fontos lehet abban, hogy a szerepüknek megfelelő álláspontjukat megvédhessék.)
  • Hagyjunk egy kis időt, hogy felkészüljenek a nyitóbeszédre. Ebben a beszédben saját szemszögükből mutassák be a helyzetet általánosságban, valamint fogalmazzák meg céljaikat és jövőbeli terveiket.
  • A játék a nyitóbeszédek megtartásával kezdődik. Ezek bemutatási sorrendjét a bíró dönti el. Ennek szerepét vállalhatjuk mi, de akár egy diák is. Feladata a rend fenntartása, a játék levezénylése és az esetleges döntés meghozása.
  • A csoportok tagjai jelentkezéssel és bírói engedéllyel szólalhatnak fel. Mindig foglalják össze az előttük felszólaló mondanivalóját, majd azt egészítsék ki vagy cáfolják meg.
  • A játék hossza a résztvevők érettségétől és vitakészségétől, az összegyűjtött információk mennyiségétől függ.
  • A játék végén hangsúlyozzuk ki, hogy a problémára nem létezik legjobb megoldás és a való életben mai napig sem jutottak mindenki számára megfelelő eredményre.

Wednesday, January 16, 2013

{egyéb} How to organize your office (space)

My long term goal is to organize the area where I keep my paperwork. As a teacher, I have a big paper pile. I'm pretty sure that some of you are in the same situation as me, but some of you are well organized.
Although I would  really like to belong to the second group, I know that it would be too much of a challenge to organize all my papers this coming weekend. So I've decided to only separate them. I've come up with seven different categories:
  • English - Grammar
  • English - Vocabulary
  • English - Textbook 1
  • English - Textbook 2
  • Geography
  • Other - School Related
  • Other - Not School Related
Separating will take a long time... as every paper needs to be touched, read and dealt with. After this stage, I can start organizing them.

(I don't have a camera this weekend to get pictures of the progress. Maybe next week, I'll have the opportunity...)

Saturday, January 5, 2013

{tananyag} Barcelona

One of my students is going to Barcelona in January, and asked me to help her develop her travel vocabulary . She's going to spend five days there and be the 'tour guide' for her friends. Therefore, she needed to know how to talk about different sights.

Preparation, Materials and Equipment
  • For this activity, you will need a YouTube video clip titled Top 10 Travel Attractions of Barcelona. Decide how you are going to play the video clip. Possibilities include: mobile device, laptop, desktop or tablet computer.
  • You will also need photos of different types of holiday and of the 10 attractions mentioned in the video clip. Print them in colour and make copies for each student/pair/group.
  • Write short descriptions for each attraction without mentioning their names. I used a travel guide to do this.
Lesson Plan Outline
  • Brainstorm and create a mind map. The process of brainstorming involves capturing a lot of ideas. Mapping the ideas helps your students to easily capture all the things that are put out and use them later on to structure the ideas into something more meaningful (e.g. writing task, exam prep). I'm a great fan of mind maps and use them quite a lot.
    • Help your students with the following questions: Where can you go? (places/destinations); Who can you go with? (people); What should you take with you? (essentials); How can you get there? (transport); Where can you stay? (accommodation); What can you do there? (activities).
    • You can come up with something like this or this. (None of them is my or my students' work.) 
  •  Photos of different holidays. Encourage students to say what they see in each picture. Elicit some holiday locations and types (city/seaside/adventure holiday).
    • Ask your students the following question: Which is most similar to the holidays you usually go on?
    • I chose pictures which were taken in Spain. This helped me to easily make the transition to the next task.
  •  Listen and watch the travel video. Ask students what they know about Spain and Barcelona. Encourage them to write down the 10 must see things in Barcelona. (This can be done as a pair/group work.)
    • Play the video. Make sure that the students don't see the video this time. Students check if they mentioned the same tourist attractions. They complete their list accordingly.
    • Play the video again. Now, students listen out for details. Hand out the pictures and ask them to identify the different places using the information they've just heard. Show the video and let students check if they did the exercise correctly.
    • Hand out the descriptions. Let students read them and match them with the names and pictures. Ask for feedback. (Ask students which words/phrases helped them decide.) Go over unknow language.
    • Students underline some adjectives for describing buildings, sights etc. They will use them to describe in detail the 10 attractions (with their own words). Take feedback for both tasks.
Follow up
  •  Use these activities to help students to do a bigger project. Students can make a guide book or brochure (similar to this one; not my or my students' work.) using their own descriptions. Don't forget to specify your requirements (e.g. students should mention the name, location and at least one interesting fact about the sights; they should use descriptive adjectives to make their descriptions more interesting; they should do some research and write about accommodation, transport, events and activities that can be done in the city).

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

I've just enlisted the tasks. Make sure you use transitions to do your lesson flow. Don't forget to give clear instructions - ask yourself the following questions: Is it a solo, pair or group work? How long should each task take? What exactly should students do? What is your aim with that task?